Tak teda nazdárek kavárenský povaleči,

tak zas budete mít svoje teplé místečko pod sluncem v Míšeňský. Bylo už dost na čase, doufám, že to tímhle nezakřiknu, protože na Letný už byla zima a Barbar je sice dobrá věc, ale zase to není literární kavárna. doufám, že jí necháte původní název. Blahopřeji samozřejmě i ke čtvrtečnímu otevření internetových stránek.

Tak já vám teda napíšu něco o mně v Anglii. Jsem zabydlenej v domku v Shinfieldu u Readingu asi 100km od Londýna. Je to taková městská okrajová vesnička, která pro většinu obyvatel slouží jenom na přespávání a bydlení o víkendech. Je tu ale i benzínová pumpa, prodejna kol, trafika a něco mezi poštou a sámoškou. Takže skutečně malá vesnice. Samozřejmě že tady je i hospoda.

Přes počáteční nesnáze s rodinkou se vody částečně uklidnily, i když s paní domu si stále jaksi nesedneme. Otec domu je v pohodě, děti o stupeň méně. Jsou to prostě dva puberťáci, co to každou chvilku na mě zkoušej, ale co s nima má člověk dělat. Prastit je nemůžu, samozřejmě že se mi občas třese ruka a přemýšlím o reakci rodičů, ale zas to není tak hrozný.

Jak jsem se původně vtipně domníval, že když chtěj kluka, že nebude uklízet, tak jsem se šeredně zmýlil. Chopil jsem se čistících prostředků, vysavače a běhám po domě a pucuji barák. Poslední dobou jsem si úklid přizpůsobil svým možnostem a když už použiju něco z čistících prostředků, tak toho musím hodně vyplácat, aby měli pocit, že je používám pořád. Další mojí náplní je vozit kluky do školy. Docela byla sranda si zvyknout na levou stranu a otec spolujezdec byl nervózní jak pes. Ani se mu nedivím. Za prvé netušil, jak umím řídit, za druhé věděl, že se u nás jezdí vpravo a že budu mít tendence to doprava točit (samozřejmě, že jsem je měl a když jsem to z jednosměrky surově zatočil do protisměru, tak jsem si myslel, že to nepřežije) a za třetí ten chudák vůbec netušil, jestli rozumím tomu co mi říká, takže se mu ani moc nedivím, že byl tak strašně nervózní. Ve finále se mi omluvil, že na mne křičel. Není hold nejmladší.

Chodím samozřejmě do školy, je to třikrát v týdnu a jezdím tam na kole. Je to nějakejch pět mil, takže je to v pohodě. Znepříjemňuje to občas jenom počasí. V rodince je mi asi nejbližší fenka labradora, ale je vyčůraná jak snad každej pes. Jednou za čas vyrazím za bratrancem do Londýna a tam jsem byl zatažen do jakéhosi baru, kde zaplatíte Ł5 vstup a tuším, že pátky a soboty smíte vypít, co chcete. Je to limitováno časově od 20.00 do 22.00 a nesmíte odložit sklenici. Docela dobrej nápad pro vámi chystanou kavárnu. Doporučuji, ale pro konzumenty nebezpečná záležitost.

Končím a s některými z vás jsem v kontaktu a zbytek taky pozdravuji. Mějte se fajn a pokud již bude 18.12. otevřená kavárna v Míšeňský, tak se určitě setkáme.

Muf